Podręcznik pierwszego kroku Emerson 781 Field Link

Podręcznik pierwszego kroku Emerson 781 Field Link to kompaktowe i wysoce przystępne narzędzie, które służy do monitorowania i sterowania systemami przetwarzania danych przemysłowych. Podręcznik zawiera wyczerpujące informacje na temat zarządzania procesem odczytu i wprowadzania danych, tworzenia diagramów przepływu danych, a także konfigurowania i testowania urządzeń. Podręcznik jest idealnym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają pracę z systemami Field Link, ponieważ umożliwia łatwe i szybkie przyswojenie informacji, które są niezbędne do skutecznego zarządzania systemami. Jest to przydatne narzędzie zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób początkujących.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik pierwszego kroku Emerson 781 Field Link

Ta seria dokumentów jest wprowadzeniem dla osób, które wcześniej nie korzystały z Joomla! i chcą opanować jego obsługę.

Które wersje Joomla! są aktualnie zalecane?

Aktualnie istnieją dwie powszechnie używane i zalecane wersje Joomla:

Między tymi wersjami istnieje wiele podobieństw, ale są też różnice. Ten poradnik jest poświęcony wersjom Joomla! wyprzedzającym wydanie LTS (wspierane długoterminowo):

Dla kogo jest ta seria samouczków

Ta seria samouczków przeznaczona jest dla osób, które chcą korzystać z Joomla! Skupiamy się w niej na:

 • użytkownikach z niewielkim doświadczeniem komputerowym
 • użytkownikach, którzy wykorzystują Joomla do obsługi niewielkiej strony internetowej (np. klubu, stowarzyszenia, małej firmy, parafii, itp. )

Zobacz także

 •  Pierwsze kroki z Joomla! 2. 5

  Aby zrozumieć, jak Joomla działa, pomyśl o Joomla jak o systemie operacyjnym swojego komputera (OS), np. Microsoft Windows, Apple Mac OS czy Linux.

  Podstawowe podobieństwo polega na tym, że ani system operacyjny, ani Joomla! nie są przeznaczone do bezpośredniego używania. Aby coś pożytecznego zrobić na swoim komputerze, musisz posiadać aplikacje osadzone w systemie operacyjnym. W Joomla! musisz posiadać rozszerzenia. Podobnie, jak system operacyjny posiada kilka wbudowanych aplikacji, tak i Joomla posiada kilka wbudowanych rozszerzeń, które wykonują najważniejsze zadania.

  Dalsze różnice i podobieństwa można znaleźć w tabeli poniżej.

  Tabela porównawcza

  Joomla! w porównaniu z systemami operacyjnymi (np. Microsoft Windows, Apple Mac OS lub Linux)
  Koncepcja Joomla! Koncepcja systemów operacyjnych
  Rozszerzenia Dodane aplikacje (np. Word, Chrome, Music Player, Photoshop)
  Rdzenne rozszerzenia Wbudowane aplikacje (np. Przycisk Start, Wygaszacz Ekranu, Wyszukiwarka plików) Baza danych System plików (jeden typ plików) System plików System plików (inny system plików) Przeglądanie stron Korzystanie z aplikacji (dodanych lub wbudowanych) Aktualizacja Joomla! Instalacja aktualizacji twojego systemu operacyjnego (poprawiających bezpieczeństwo i usuwających usterki) Migracja między wersjami Joomla! Instalacja nowej wersji systemu operacyjnego
  (np. przejście z MS Windows XP do MS Windows 7)

  Zainstalowana kopia Joomla!

  W wielu partiach tego kursu potrzebna Ci będzie witryna Joomla. Możesz wprawdzie uczyć się, czytając kolejne materiały, ale nie ma lepszego sposobu uczenia się, niż praktyczne doświadczenia. Oto możliwości:

 • Zainstaluj kopię Joomla! (z przykładowymi danymi) na swoim komputerze. Taką instalację nazywa się często lokalną. Zainstalowanie Joomla! z przykładowymi danymi pozwala poznać i zrozumieć działanie Joomla, zanim stworzysz swoje pierwsze treści. To dobre rozwiązanie dla nowicjuszy.
 • Zainstaluj kopię Joomla (z przykładowymi danymi) na serwerze internetowym. Taka instalacje określa się czasem jako zdalną. Zainstalowanie przykładowych danych pozwala poznać i zrozumieć działanie Joomla, zanim stworzysz swoje pierwsze treści. To dobre rozwiązanie dla nowicjuszy.
 • Skorzystaj z istniejącej witryny. Jeśli zamierzasz dodawać treści do istniejącej witryny, a nie masz zbytniego doświadczenia komputerowego, to nie jest dobry pomysł. Ale - praktykując pod okiem doświadczonego administratora - szybciej opanujesz podstawowe umiejętności.

  Alternatywnie

 • Skorzystaj z instalacji demo. Niektóre hostingi lub skrypty instalacyjne oferują demonstracyjne wersje instalacji Joomla. Możesz w nich dokonywać zmian, ale nie będą one trwałe, bo w regularnych odstępach czasu instalacja jest "odświeżana" - przywracana jest jej oryginalna zawartość.
 • Instalacja jednym kliknięciem. Niektóre hostingi oferują instalowanie popularnych programów obsługi witryn (Joomla, WordPress, i inne) "jednym kliknięciem".

  Czego można się spodziewać

  Kurs wprowadzający opiera się na szczegółowych praktycznych instrukcjach dodawania, zmieniania i manipulowania zawartością witryny. Zawiera też ogólne informacje o Joomla!, których celem jest ukierunkować samodzielne poznawanie i ćwiczenia z Joomla!. W przewodnikach z tej serii skupiamy się na praktycznych wskazówkach, a gdy proponowane zadania wymagają czasem większej wiedzy - odsyłamy do opracowań dostępnych w dokumentacji.

  Tematy

  Kurs podzielony jest na kilka części, jak widać w menu nawigacyjnym na górze strony. Sugerujemy zachowanie proponowanej kolejności poznawania Joomla (tematy od lewej do prawej), ponieważ każda część będzie kontynuacją poprzedniej. Alternatywnie można przejść w prawo do części zawierającej poszukiwane informacje..

  Zapamiętaj

  Jak przejść z jednego tematu kursu do następnego, możesz sobie zawsze przypomnieć znaczenie terminu w naszym słowniku, jeśli je zapomnisz.

  Poniższe tematy odpowiadają kluczowym składnikom witryny Joomla. Stanowią one fundament, na którym można budować swoją witrynę Joomla i wiedzę o Joomla.

  Szablony

  Szablony kontrolują wygląd witryny Joomla! Są sposobem integracji treści (artykułów) i aplikacji (modułów) z konkretnym widokiem. Szablony decydują o tym, jak witryna Joomla prezentuje się użytkownikom.

  Kategorie

  Każda część witryny tworzonej za pomocą Joomla czy innego typu CMS potrzebuje sposobu logicznego prezentowania i przechowywania zawartości. Najczęściej stosowaną metodą jest porządkowanie treści według kategorii i podkategorii. Joomla! udostępnia wiele rożnych sposobów wyświetlani i korzystania z klasyfikowanych w kategoriach treści. Ta część kursu będzie wprowadzeniem do korzystania z kategorii Joomla.

  Artykuły

  Artykuły są najbardziej podstawowym rodzajem treści w każdej witrynie zarządzanej przy pomocy Joomla. Każdy musi znać podstawy ich tworzenia i edycji. Ta część kursu pomoże ci zrozumieć wewnętrzne mechanizmy artykułów Joomla oraz ich integrację z witryną internetową

  Każda strona internetowa ma jakiś rodzaj systemu nawigacyjnego czy menu. Mogą one występować w różnych formach, ale wszystkie spełniają tę samą funkcję. Kurs wyjaśni, jak za pomocą menu można zarządzać treściami witryny.

  Moduły

  Jak się już dowiedzieliśmy, rozszerzenia i i wbudowane rozszerzenia są jak programy komputerowe (np. Word, Excel, Photoshop, Wygaszacz Ekranu, Wyszukiwarka plików). Moduły są niewielkimi rozszerzeniami Joomla. Wyświetlanie modułów zależy od szablonu oraz pozycji menu.

  Po przerobieniu wszystkich tematów samouczka będziesz w stanie stworzyć prostą witrynę internetową.

  Podsumowując wszystko

 • Szablony kontrolują wygląd witryny opartej na Joomla!
 • Kategorie tworzą hierarchię organizacyjną porządkującą zawartość witryny internetowej.
 • Artykuły są głównym typem zawartości witryny internetowej.
 • Menu zapewnia metody przeglądania i korzystania z witryny internetowej.
 • Moduły stanowią narzędzie łączące treści witryny internetowej (artykuły) z rozszerzeniami (Aplikacje), niezależnie od tego, czy są wbudowane, czy zainstalowane dodatkowo.

  Tutaj znajdziesz więcej informacji o Joomla

 • Następny krok: Joomla! dla zaawansowanych - jeszcze niedokończone - punkt wyjścia.
 • Książki, strony internetowe i inne materiały

  <headertabs/>

  1. Strona główna
  2. Tekla Structures
  3. Using content from Tekla Warehouse
  4. Pobierania zawartości z Tekla Warehouse

  Not version-specific

  Tekla Structures

  Zawartość można pobierać jako pliki z Tekla Warehouse, a następnie zaimportować pliki do Tekla Structures lub pobrać aplikacje i zainstalować je na swoim komputerze.

  W Tekla Warehouse można pobierać pozycje zawartości, takie jak szablony modeli, pliki właściwości obiektu modelu, pliki eksportu katalogu, szablony klonowania, pliki ustawień rysunków i szablony raportów.

  1. Zaloguj się do Tekla Warehouse i wykonaj jedną z następujących czynności:
   • Użyj opcji Szukaj, aby zlokalizować odpowiednią pozycję zawartości.
   • Przejdź do Mój Warehouse, wyszukaj lokalną lub sieciową kolekcję, z której zawartości chcesz korzystać, a następnie wybierz kolekcję.
  2. Wybierz elementy zawartości do pobrania.

   Jeśli istnieją wersje zawartości, upewnij się, że pobierana jest wersja zgodna z Twoją wersją Tekla Structures.

  3. Kliknij Tylko pobierz.

   Plik . zip jest pobierany do domyślnego folderu pobierania na komputerze.

  4. Wypakuj plik . zip do odpowiedniej lokalizacji, na przykład na pulpit.

  W zależności od zawartości pliku . zip, skopiuj pliki do odpowiednich folderów w folderze instalacji Tekla Structures lub zaimportuj zawartość do katalogu w Tekla Structures. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w podrozdziale Pliki i typy plików zawartości Tekla Warehouse.

  W przypadku niektórych typów plików należy ręcznie zaimportować zawartość do katalogu w Tekla Structures.

  Więcej informacji na ten temat można znaleźć w podrozdziale
  1. Otwórz Tekla Structures.
  2. W menu Plik kliknij Katalogi, a następnie wybierz katalog.

   Na przykład kliknij Katalogi > Katalog profili, aby otworzyć Katalog profili

  3. W oknie dialogowym, które się otworzy, kliknij Import, a następnie wybierz i zaimportuj pliki.

  Może być konieczne zamknięcie i ponowne otwarcie modelu w celu odświeżenia katalogu i przejrzenia wyników.

  Aplikacje to oprogramowanie korzystające z interfejsu Tekla Open API do interakcji z Tekla Structures, takich jak łącza integracji danych z programami obliczeniowymi. Aplikacje można pobrać z Tekla Warehouse i zainstalować na swoim komputerze.

  Aplikacje są pobierane jako pliki . msi lub . tsep, albo jako pliki . zip zawierające pliki . exe.

  1. Zaloguj się do Tekla Warehouse i wykonaj jedną z następujących czynności:
   • Użyj opcji Szukaj, aby zlokalizować odpowiednią aplikację.
   • Przejdź do Mój Warehouse, wyszukaj lokalną lub sieciową kolekcję, z której zawartości chcesz korzystać, a następnie wybierz kolekcję.
   • Wybierz aplikację do pobrania.

    Jeśli istnieją wersje aplikacji, upewnij się, że pobierana jest wersja zgodna z Twoją wersją Tekla Structures.

   • Kliknij Pobierz.

    Plik . msi, . tsep lub . zip jest pobierany na komputer do domyślnego folderu pobierania.

   • W zależności od formatu pliku aplikacji wykonaj jedną z następujących czynności:
    • W przypadku pliku . msi uruchom go, aby zainstalować aplikację.
    • W przypadku pliku . tsep zaimportuj plik do katalogu Tekla Structures Aplikacje i komponenty, używając narzędzia Menedżer rozszerzeń.

     Menedżer rozszerzeń otworzy się automatycznie po kliknięciu pobranego pliku . tsep.

    • W przypadku pliku . zip wyodrębnij plik do odpowiedniej lokalizacji, np. na pulpit, a następnie uruchom plik . exe, aby zainstalować aplikację.
  Wstecz
  Dalej

  MuseScore

  • Upload
  • Log In

  Download

  • Software
  • Soundfonts
  • Plugins

  Support

  • Handbook
  • Forum
  • Tutorials
  • How To's
  • Services
  • FAQ
  • Issue tracker

  Contribute

  • User support
  • Documentation
  • Development
  • Donate

  Activity

  • My posts
  • Recent posts
  • Recent changes
  • Issue tracker
  • News

  Search

 • Podręcznik pierwszego kroku Emerson 781 Field Link

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik pierwszego kroku Emerson 781 Field Link

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik pierwszego kroku Emerson 781 Field Link