Instrukcja bezpieczeństwa i montażu Epson Eb W04

Instrukcja bezpieczeństwa i montażu Epson EB W04 zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące bezpiecznego i prawidłowego montażu urządzenia. Instrukcja zawiera informacje na temat ważnych procedur bezpieczeństwa, wymagań dotyczących montażu, wskazówek dotyczących konserwacji i użytkowania, a także instrukcje dotyczące przygotowania i konfiguracji urządzenia. Instrukcja zawiera również informacje na temat ustawień, które muszą być wykonane w celu bezpiecznego użytkowania urządzenia, a także informacje na temat bezpieczeństwa dostępu i innych ważnych procedur bezpieczeństwa. Instrukcja jest dostępna w formacie PDF i może być pobierana ze strony Epson.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja bezpieczeństwa i montażu Epson Eb W04

Instrukcje bezpieczeństwa

Podczas obsługi pojemników z tuszem należy zwrócić uwagę na następujące zalecenia:

Pojemniki z tuszem należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dotykając zużytych pojemników z tuszem, należy zachować ostrożność, ponieważ wokół portu dostarczania tuszu może znajdować się niewielka ilość tuszu.
Jeśli tusz dostanie się na skórę, należy go dokładnie zmyć mydłem i spłukać wodą.
Jeśli tusz dostanie się do oczu, należy natychmiast przemyć je wodą. Jeżeli po przemyciu oczu występują dolegliwości lub problemy z widzeniem, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeżeli atrament dostanie się do ust, należy go natychmiast wypluć i od razu skontaktować się z lekarzem.

Nie należy zdejmować ani rozrywać etykiety na pojemniku, gdyż może to spowodować wyciek tuszu.

Nie należy zdejmować przezroczystego uszczelnienia znajdującego się u dołu pojemnika. W przeciwnym razie pojemnik może stać się bezużyteczny. com/onlineguides/pl/xp102_xp103/html/images/ha5570014h. gif"/>

Nie należy demontować lub zmieniać pojemnika z tuszem, bo może to uniemożliwić normalne drukowanie.

Nie należy dotykać zielonego układu scalonego lub okienka na boku pojemnika. Może to uniemożliwić normalne działanie i drukowanie. com/onlineguides/pl/xp102_xp103/html/images/hc3150023u. gif"/>

Nie zostawiać drukarki z wyciągniętymi wkładami atramentowymi ani nie wyłączać drukarki w trakcie wymiany wkładów. W przeciwnym razie resztki atramentu pozostające w końcówkach wylotowych głowicy drukującej będą wysychać i nie będzie można drukować.

Środki ostrożności dotyczące wymiany pojemników z tuszem

Przed rozpoczęciem wymiany pojemników z tuszem należy zapoznać się ze wszystkimi instrukcjami zamieszczonymi w tej sekcji.

Firma Epson zaleca korzystanie z oryginalnych pojemników z tuszem firmy Epson. Firma Epson nie gwarantuje jakości lub niezawodności nieoryginalnego tuszu. Użycie nieoryginalnego tuszu może być przyczyną uszkodzenia, które nie jest objęte gwarancją firmy Epson i w pewnych warunkach może spowodować nieprawidłowe działanie drukarki. Informacje na temat poziomu atramentu mogą nie zostać wyświetlone.

W przypadku nowych pojemników z tuszem o numerze 18/18XL, 17/17XL lub 176/177/178 należy potrząsnąć pojemnikiem z czarnym tuszem cztery lub pięć razy przed otwarciem opakowania. Pojemniki z tuszem kolorowym nie wymagają potrząsania.

W przypadku nowych pojemników z tuszem o numerze 200/200XL lub 190/190XL należy potrząsnąć każdym pojemnikiem cztery lub pięć razy przed otwarciem opakowania.

Nie należy zbyt energicznie potrząsać pojemnikami z tuszem, aby nie spowodować wycieku tuszu.

Ta drukarka wykorzystuje wkłady atramentowe wyposażone w układ scalony, który monitoruje informacje takie jak ilość pozostałego atramentu w każdym wkładzie. To oznacza, że nawet jeśli wkład zostanie wyjęty z drukarki zanim się wyczerpie, można go będzie wciąż używać po ponownym założeniu do drukarki. Jednak po ponownym założeniu wkładu pewna ilość atramentu może zostać zużyta, by zagwarantować dobrą pracę drukarki.

Aby zachować głowicę drukującą w optymalnym stanie, trochę atramentu z każdego wkładu zostanie zużyte nie tylko w trakcie drukowania, lecz również podczas operacji konserwacji, takich jak wymiana wkładu atramentowego i czyszczenie głowicy drukującej.

Jeśli konieczne jest czasowe wyjęcie pojemnika z tuszem, należy sprawdzić, czy obszar dostarczania tuszu został zabezpieczony przed kurzem i brudem. Pojemnik z tuszem należy przechowywać w tych samych warunkach co drukarkę. Pojemniki z tuszem należy przechowywać tak, aby etykieta określająca kolor pojemnika z tuszem była skierowana w górę. Nie należy przechowywać pojemników z tuszem do góry nogami.

Port dostarczania tuszu został wyposażony w zawór zapobiegający wylaniu się nadmiarowego tuszu, więc nie ma potrzeby montowania własnych osłon czy zatyczek. Zaleca się jednak ostrożne postępowanie z pojemnikiem. Nie należy dotykać portu dostarczania tuszu ani otaczającego go obszaru.

Aby osiągnąć maksymalną wydajność, pojemnik z tuszem należy usuwać wyłącznie, gdy jest się przygotowanym do jego wymiany. Pojemniki, w których jest niewiele tuszu, mogą nie funkcjonować po ponownym włożeniu.

Nie należy otwierać opakowania z pojemnikiem dopóki nie zaistnieje potrzeba jego instalacji. Pojemnik z tuszem jest pakowany próżniowo, aby zachował swoją niezawodność. Jeśli rozpakowany pojemnik pozostanie przez długi czas niezainstalowany, normalne drukowanie może nie być możliwe.

Zainstalować wszystkie wkłady atramentowe; w przeciwnym razie nie będzie można drukować.

Jeżeli tusz w pojemniku się kończy, należy przygotować nowy pojemnik.

Podczas rozpakowywania pojemnika z tuszem należy uważać, aby nie złamać haczyków znajdujących się na jego bokach.

Żółtą taśmę należy usunąć z pojemnika z tuszem przed zainstalowaniem go w drukarce. W przeciwnym razie jakość druku będzie niższa lub drukowanie nie będzie możliwe.

Jeżeli pojemnik z tuszem był przechowywany w niskiej temperaturze, przed użyciem należy go umieścić w temperaturze pokojowej na co najmniej trzy godziny.

Pojemniki z tuszem należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

Pojemniki z tuszem należy przechowywać tak, aby ich etykiety były skierowane w górę. Nie należy przechowywać pojemników odwróconych do góry nogami.

Do wymiany nie można użyć pojemników z tuszem dostarczonych z drukarką.

Dane techniczne pojemników z tuszem

Firma Epson zaleca wykorzystanie pojemnika z tuszem przed upływem terminu wydrukowanego na opakowaniu.

Pojemniki na tusz dołączone do drukarki są częściowo zużywane podczas pierwszej instalacji. Aby uzyskać wydruki wysokiej jakości, głowica drukująca drukarki zostanie w całości napełniona tuszem. W tym jednorazowym procesie jest zużywana pewna ilość tuszu, w związku z czym za pomocą fabrycznych pojemników można wydrukować mniejszą liczbę stron niż za pomocą kolejnych pojemników.

Podana wydajność może się różnić w zależności od rodzaju drukowanych obrazów, używanego papieru, częstotliwości drukowania i parametrów środowiskowych, np. temperatury.

Aby zagwarantować uzyskanie najwyższej jakości druku i chronić głowicę drukującą, w pojemniku zostaje różnej wielkości rezerwa bezpieczeństwa tuszu, kiedy pojawia się informacja o konieczności wymiany pojemnika. Podana wydajność nie obejmuje tej rezerwy.

Choć pojemniki z tuszem mogą zawierać materiały ponownie przetworzone, nie ma to wpływu na funkcjonowanie czy wydajność produktu.

Jeżeli drukuje się w trybie monochromatycznym lub w skali szarości, można użyć atramentu kolorowego zamiast czarnego, w zależności od ustawień typu papieru lub jakości wydruku. Jest tak dzięki zastosowaniu mieszaniny atramentów kolorowych do utworzenia czerni.

Parametry techniczne

Parametry techniczne

Cechy i dane techniczne produktu mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Jeśli projektor jest zamontowany na suficie lub ścianie w miejscu narażonym na działanie dymu olejowego, odparowywanych olejów lub substancji chemicznych, lub w miejscu, w którym podczas imprez wytwarzane są bańki mydlane i dym, oraz tam, gdzie często palone są olejki aromatyczne, niektóre części naszych produktów mogą wraz z upływem czasu stawać się podatne na degradację materiału, co w efekcie może spowodować złamanie mocowania i upadkiem projektora z sufitu.

W razie wątpliwości dotyczących otoczenia, w którym zainstalowany jest projektor, lub jakichkolwiek innych pytań, prosimy o kontakt z działem obsługi klienta, który zapewni dodatkową pomoc.

Technika

System projekcyjny

Technologia 3LCD

Panel LCD

0, 59 cal z MLA (D9)

Obraz

Natężenie światła barwnego

3. 000 lumen- 2. 100 lumen (tryb ekonomiczny) zgodne z normą IDMS15. 4

Natężenie światła białego

3. 000 lumen - 2. 100 lumen (tryb ekonomiczny) zgodne z normą ISO 21118:2012

Współczynnik proporcji obrazu

16:10

Stosunek kontrastu

15. 000: 1

Lampa

UHE, 200 W, 5. 000 h Żywotność, 10. 000 h Żywotność (w trybie oszczędnym)

Korekcja obrazu

Auto pionowo: ± 30 °, Ręczna obsługa (lub "Instrukcja obsługi") poziomo ± 30 °

Przetwarzanie wideo

10 Bit

Częstotliwość odświeżania pionowego 2D

100 Hz - 120 Hz

Odwzorowanie kolorów

do 1, 07 mld kolorów

Układ optyczny

Stosunek projekcji

1, 30 - 1, 56:1

Rozmiar projekcji

33 cale - 320 cale

Odległość wyświetlania, tryb szerokokątny/tele

1, 68 m - 2, 02 m ( 60 cal ekran

Wartość przesłony obiektywu projekcyjnego

1, 58 - 1, 72

Odległość ogniskowa

16, 9 mm - 20, 28 mm

Złącza

Funkcja USB wyświetlacza

3 w 1: obraz / mysz / dźwięk

Przyłącza

USB 2. 0-A, USB 2. 0, Bezprzewodowa sieć LAN IEEE 802. 11b/g/n (opcja), Wejście VGA, Wejście HDMI, Wejście sygnału kompozytowego, Wejście S-Video, Wyjście audio typu cinch

Połączenie ze smartfonem

Ad-hoc/Infrastruktura

Zaawansowane funkcje

Bezpieczeństwo

Zamek Kensington, Kłódka, Otwór na linkę zabezpieczającą, Blokada modułu bezprzewodowej sieci LAN, Bezpieczeństwo bezprzewodowej sieci LAN, Ochrona hasłem

Funkcje

Suwak wyłączania obrazu/dźwięku, Wbudowany głośnik, Włączanie/wyłączanie bezpośrednie, Kompatybilny ze skanerem dokumentów, Pozioma i pionowa korekcja geometrii obrazu, Długa żywotność lampy, Projekcja sieciowa, Funkcja kopiowania OSD, Bez komputera, Funkcja podziału ekranu, Możliwość połączenia z bezprzewodową siecią LAN, Konfiguracja iProjection kodem QR

Tryby kolorów

Tablica, Kino, Dynamiczny, Prezentacja, sRGB

Informacje ogólne

Zużycie energii

277 W, 207 W (tryb ekonomiczny), 0, 26 W (w trybie czuwania)

Napięcie zasilania

AC 100 V - 240 V, 50 Hz - 60 Hz

Wymiary produktu

297‎ x 234 x 77 mm (Szerokość x Głębokość x Wysokość)

Poziom hałasu

Tryb normalny: 37 dB (A) - Tryb ekonomiczny: 28 dB (A)

Temperatura

Praca 5°C - 35°C, Składowanie -10°C - 60°C

Wilgotność powietrza

Praca 20% - 80%, Składowanie 10% - 90%
Jeśli projektor jest zamontowany na suficie lub ścianie w miejscu narażonym na działanie dymu olejowego, odparowywanych olejów lub substancji chemicznych, lub w miejscu, w którym podczas imprez wytwarzane są bańki mydlane i dym, oraz tam, gdzie często palone są olejki aromatyczne, niektóre części naszych produktów mogą wraz z upływem czasu stawać się podatne na degradację materiału, co w efekcie może spowodować złamanie mocowania i upadkiem projektora z sufitu.

Załączone oprogramowanie

EasyMP Monitor, EasyMP Multi PC Projection, EasyMP Network Projection

Opcje

Aparat do dokumentów, Klucz USB szybkiego połączenia bezprzewodowego, Moduł bezprzewodowej sieci LAN

Zawartość zestawu

Torba transportowa, Kabel VGA, Urządzenie podstawowe, Kabel zasilający, Pilot z bateriami, Zestaw instrukcji obsługi, Dokumenty gwarancyjne

Inne

Gwarancja

24 miesiące/miesięcy Klient zanosi do serwisu, Lampa: 12 miesiące/miesięcy lub 1. 000 h

AkcesoriaAkcesoria

Opcje

Wybierz z szerokiej gamy opcji i akcesoriów.

Opcje wydłużonej gwarancji CoverPlusCoverPlus oferuje szybkie i niezawodne usługi dla produktów Epson.

WsparcieWsparcie

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź najnowsze odpowiedzi na często zadawane pytania, sterowniki, podręczniki, oprogramowanie i informacje o gwarancji dla swojego produktu.

Przejdź do wsparcia

Uwagi:

Przed rozpoczęciem korzystania z drukarki należy zapoznać się z instrukcjami zamieszczonymi w tej sekcji. Ponadto należy stosować się do wszelkich ostrzeżeń i instrukcji umieszczonych na drukarce.

Konfigurowanie drukarki

Podczas konfigurowania drukarki należy zwrócić uwagę na następujące zalecenia:

Nie należy blokować ani zakrywać wlotów i otworów drukarki.

Należy używać wyłącznie źródła zasilania wskazanego na etykiecie drukarki.

Należy używać wyłącznie przewodu zasilania dostarczonego z drukarką. Użycie innego przewodu może spowodować pożar lub porażenie prądem.

Przewód zasilania drukarki jest przeznaczony wyłącznie do użytku z drukarką. Użycie przewodu z innym urządzeniem może spowodować pożar lub porażenie prądem.

Należy używać tylko przewodu zasilania prądem zmiennym zgodnego z odpowiednią lokalną normą bezpieczeństwa.

Należy unikać stosowania gniazd znajdujących się w obwodach, do których podłączone są fotokopiarki lub regularnie włączające i wyłączające się systemy wentylacyjne.

Należy unikać gniazd elektrycznych kontrolowanych za pomocą wyłączników ściennych lub automatycznych wyłączników czasowych.

Cały system komputerowy należy umieścić z dala od potencjalnych źródeł zakłóceń elektromagnetycznych, takich jak głośniki lub urządzenia bazowe telefonów bezprzewodowych.

Kable zasilania powinny być umieszczone w takim miejscu, aby nie były wystawione na działanie ścierania, nie były nacinane, szarpane i skręcane. Nie należy umieszczać przedmiotów na przewodach zasilania oraz nie należy umieszczać przewodów zasilania w miejscach, gdzie ludzie będą po nich chodzić lub biegać. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby przewody zasilania nie były zagięte w punktach ich połączeń z transformatorem.

W przypadku gdy do zasilania drukarki stosowany jest przedłużacz, należy się upewnić, że łączny pobór prądu wszystkich podłączonych do niego urządzeń nie przekracza limitu dopuszczalnego dla przedłużacza. Ponadto należy się upewnić, że całkowite natężenie prądu pobieranego przez podłączone urządzenia nie przekracza wartości nominalnej natężenia dla ściennego gniazda zasilania.

Nigdy nie należy rozbierać, modyfikować lub naprawiać przewodu zasilania, modułu drukarki, modułu skanera lub urządzeń opcjonalnych za wyjątkiem przypadków opisanych w przewodnikach drukarki.

W poniższych sytuacjach należy odłączyć drukarkę od zasilania i skontaktować się z wykwalifikowanym personelem serwisowym:
Przewód zasilania lub jego wtyczka są uszkodzone, do drukarki dostał się płyn, drukarka została upuszczona lub jej obudowa została uszkodzona, drukarka nie działa prawidłowo lub zaobserwowano wyraźne zmiany w jej wydajności. Nie należy regulować elementów sterowania, które nie zostały opisane w instrukcji obsługi.

Jeśli drukarka ma być używana na terenie Niemiec, instalacja elektryczna w budynku musi być chroniona bezpiecznikiem 10- lub 16-amperowym w celu zapewnienia drukarce wystarczającej ochrony przed zwarciami i przepięciami.

Podczas podłączania drukarki do komputera lub innego urządzenia za pomocą kabla należy upewnić się, że położenie złączy jest prawidłowe. Każde złącze ma tylko jedno właściwe położenie. Podłączenie złącza w nieprawidłowy sposób może spowodować uszkodzenie obu urządzeń połączonych kablem.

Jeśli wtyczka zostanie uszkodzona, wymień przewód zasilania lub skontaktuj się z kwalifikowanym elektrykiem. W przypadku wtyczek z bezpiecznikami należy wymieniać bezpieczniki wyłącznie na nowe o odpowiedniej wielkości i parametrach znamionowych.

Wybieranie miejsca dla drukarki

Wybierając miejsce dla drukarki, należy zwrócić uwagę na następujące zalecenia:

Drukarkę należy ustawić na płaskiej i stabilnej powierzchni, która ze wszystkich stron wykracza poza krawędzie obudowy drukarki. W przypadku umieszczenia drukarki przy ścianie odległość między drukarką a ścianą powinna być większa niż 10 cm. Drukarka nie będzie działać poprawnie, jeśli zostanie ustawiona pod kątem.

Podczas przechowywania lub transportowania drukarki nie należy jej przechylać, stawiać na boku ani obracać do góry nogami. W przeciwnym razie tusz może wyciec.

Należy pozostawić miejsce nad drukarką na możliwość otwarcia pokrywy drukarki i miejsca za drukarką na kable.

Należy unikać miejsc, w których występują gwałtowne zmiany temperatury i wilgotności. Drukarkę należy ustawić z dala od bezpośredniego światła słonecznego, silnego oświetlenia sztucznego i źródeł ciepła.

Nie należy umieszczać lub przechowywać drukarki poza pomieszczeniami, w miejscu o dużym zapyleniu, w pobliżu wody, źródeł ciepła lub w miejscach, w których występują drgania, wibracje, wysoka temperatura i wilgotność. Nie należy korzystać z drukarki mając mokre ręce.

Drukarkę należy umieścić blisko ściennego gniazda zasilania, z którego można łatwo wyjąć wtyczkę.

Korzystanie z drukarki

Podczas korzystania z drukarki należy zwrócić uwagę na następujące zalecenia:

Nie należy wkładać przedmiotów przez otwory drukarki.

Nie należy wylewać płynów na drukarkę.

Podczas drukowania nie należy wkładać rąk do wnętrza drukarki.

Nie należy dotykać białego płaskiego przewodu ani przewodów tuszu znajdujących się wewnątrz drukarki.

Nie należy używać produktów w aerozolu zawierających łatwopalne składniki wewnątrz lub w pobliżu tej drukarki. Grozi to pożarem.

Nie przesuwaj ręcznie głowicy drukującej, ponieważ możesz doprowadzić do uszkodzenia drukarki.

Zawsze wyłączaj drukarkę używając przycisku zasilania . Gdy naciśnięty jest ten przycisk, miga lampka zasilania przestanie migać.

Przed transportem drukarki należy się upewnić, że głowica drukująca znajduje się w pozycji początkowej (po prawej stronie urządzenia).

Ponownie napełnij tusz jeśli poziom tuszu jest poniżej dolnej linii w pojemniku z tuszem. Dalsze korzystanie z drukarki, kiedy poziom tuszu znajduje się poniżej dolnej linii może uszkodzić drukarkę.

Jeśli drukarka nie będzie używana przez dłuższy okres czasu, należy odłączyć kabel zasilania z gniazdka elektrycznego.

Umieszczając oryginały, nie należy naciskać zbyt mocno szyby ekspozycyjnej.

Obsługa tuszu

Podczas obsługi należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Pojemniki z tuszem należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Dzieci nie powinny dostawać pojemników z tuszem do zabawy, a zwłaszcza brać ich zawartości do ust.

Nie należy przechylać ani postrząsać pojemnikami z tuszem po otwarciu opakowania, gdyż może to spowodować wyciek.

Należy uważać, aby nie dotknąć tuszu podczas obchodzenia się z pojemnikami z tuszem, zatyczkami lub otwartymi pojemnikami lub ich zatyczkami. Jeśli tusz dostanie się na skórę, należy go dokładnie zmyć mydłem i spłukać wodą. Jeśli tusz dostanie się do oczu, należy natychmiast przemyć je wodą. Jeżeli po przemyciu oczu występują dolegliwości lub problemy z widzeniem, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jeżeli pojemnik z tuszem był przechowywany w niskiej temperaturze, przed użyciem należy go umieścić w temperaturze pokojowej na co najmniej trzy godziny.

Pojemniki z tuszem należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

Podczas przechowywania lub transportu pojemnika z tuszem po jego otwarciu, nie przechylać ani nie narażać pojemnika na uderzenia lub zmiany temperatury. W przeciwnym razie może dojść do wycieku tuszu, nawet jeśli zatyczka pojemnika jest dokładnie zamknięta. Upewnić się, że pojemnik znajduje się w położeniu pionowym podczas dokręcania zatyczki i podjęto środki mające zapobiec wyciekowi tuszu podczas transportu pojemników.

Ograniczenia dotyczące kopiowania

Należy przestrzegać poniższych ograniczeń, aby drukarka była użytkowana w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem.

Kopiowanie następujących rzeczy jest niezgodne z prawem:

Banknoty, monety, zbywalne rządowe papiery wartościowe, obligacje rządowe i komunalne papiery wartościowe

Nieużywane znaczki pocztowe, podstemplowane kartki pocztowe oraz inne dokumenty pocztowe posiadające wartość

Rządowe znaczki skarbowe oraz papiery wartościowe wydane zgodnie z przepisami prawnymi

Należy zachować ostrożność podczas kopiowania poniższych elementów:

Prywatne zbywalne papiery wartościowe (świadectwo udziałowe, dokumenty zbywalne, czeki, itp. ), bilety miesięczne, bilety ulgowe, itp.

Paszporty, prawa jazdy, dowody rejestracyjne, winiety drogowe, bony żywnościowe, bilety itp.

Uwaga:

Kopiowanie takich dokumentów może być niezgodne z prawem.

Odpowiedzialne korzystanie z materiałów objętych prawem autorskim:

Drukarki mogą być używane niezgodne z prawem poprzez kopiowanie materiałów objętych prawem autorskim. Należy użytkować urządzenie w odpowiedzialny sposób uzyskując pozwolenie na kopiowanie materiałów objętych prawem autorskim lub zasięgając porady adwokata.

Instrukcja bezpieczeństwa i montażu Epson Eb W04

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja bezpieczeństwa i montażu Epson Eb W04

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja bezpieczeństwa i montażu Epson Eb W04